23.10.2018.

Prijave za izradu mrežnih stranica knjižnice u sklopu projekta Središnji sustav za narodne knjižnice

Glavni cilj ovog projekta je omogućiti svakoj narodnoj knjižnici u RH da ima kvalitetnu web stranicu uz tehničku i sadržajnu podršku Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu. Rok prijave za otvaranje web stranice je od 24.09. do 24.10.2018. Prijaviti se možete putem on-line obrasca koji se nalazi na poveznici: http://knjiznice.nsk.hr/zahtjev-s-izradom-web-stranice/. Za sva dodatna pitanja slobodno se javite na email: dkoljenik@nsk.hr ili na broj telefona 01/616-4356.

Glavni cilj ovog projekta je omogućiti svakoj narodnoj knjižnici u RH da ima kvalitetnu web stranicu uz tehničku i sadržajnu podršku Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu. NSK pokriva: domenu, hosting, redovito tehničko održavanje stranice kao i pomoć pri postavljanju prvog sadržaja. Tim projekta je da  vodi sve zainteresirane kroz prve korake u korištenju web stranice ali i kao trajna tehnička i sadržajna podrška. Rok prijave za otvaranje web stranice je od 24.09. do 24.10.2018. Sukladno s tim, rok za otvarnje stranica od strane NSK biti će 30 radnih dana od zadnjeg dana prijave tj. do 05.12.2018. Prijaviti se možete putem on-line obrasca koji se nalazi na poveznici: http://knjiznice.nsk.hr/zahtjev-s-izradom-web-stranice/. Sustav se temelji na WordPress platformi kao najpoznatijem i najkorištenijem sustavu za upravljanje sadržajem na svijetu, a više o uvjetima korištenja možete pročitati ovdje: uvjeti korištenja. Ponuđene predloške tj. teme možete pregledati ovdje. Ovo su samo screenshots, a klikom na naziv možete vidjeti live demo svake teme. Kako stranice mogu izgledati možete vidjeti na primjerima knjižnice Ivana Gorana Kovačića u Vrbovskom i Gradske knjižnice i čitaonice Vinkovci. Za sva dodatna pitanja slobodno se javite na email: dkoljenik@nsk.hr ili na broj telefona 01/616-4356.