MJESEC HRVATSKE KNJIGE 2020. 15.10.2020.

Mjesec hrvatske knjige 2020.

Razlistaj se! moto je pod kojim su svi sudionici ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige pozvani da svoje programe posvete planetu Zemlji, a u povodu 50. obljetnice obilježavanja Dana planeta Zemlje. Nacionalna manifestacija, posvećena prije svega knjizi, ali i knjižnicama, već 25 godina održava se od 15. listopada do 15. studenog. Svečanost otvaranja održala se u novoobnovljenoj Gradskoj knjižnici Ivanić-Grad.

U vrijeme mnoštva epidemioloških mjera i ograničenja okupljanja veliki je izazov organizirati jednu takvu nacionalnu manifestaciju, no prijavljeno je gotovo 1700 programa koji će se većinom održavati uživo.

Programski i Organizacijski odbor Mjeseca hrvatske knjige 2020.
na 1. sjednici, održanoj 10. lipnja 2020. godine, usvojio je prijedlog da svečano otvaranje manifestacije bude u Ivanić-Gradu 15. listopada 2020. godine. Ovogodišnja je manifestacija posvećena planetu Zemlji, a moto je Razlistaj se!
Nacionalni kviz za poticanje čitanja nosi naziv Istraživači planeta Z.
Pokrovitelj manifestacije je Ministarstvo kulture Republike Hrvatske,
a organizator Knjižnice grada Zagreba.