23.11.2009.

U srijedu, 25. studenog u 12 sati u dvorani na polukatu NSK održat će se promocija zbornika 5. savjetovanja za narodne knjižnice Narodne knjižnice za sadašnjost i budućnost: koncepti-arhitektura-tehnologija (Lovran, 3.-6. 10.2007.)

Organizatori predstavljanja su Nacionalna i sveučilišna knjižnica, Hrvatsko knjižničarsko društvo i Gradska knjižnica Rijeka. Zbornik će predstaviti: Marija Šegota-Novak, knjižničarska savjetnica i Ljiljana Črnjar, viša knjižničarka iz Gradske knjižnice Rijeka te dr. sc. Silva Novljan, gošća iz Slovenije, s dugogodišnjim iskustvom rada na razvoju djelatnosti narodnih knjižnica u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Ljubljani.